Розвиток ІТ в Україні

«IT-галузь, створена з нуля, уже сьогодні є однією з головних експортних галузей економіки України, яка створила понад 100 000 робочих місць високооплачуваних фахівців», – це рядки з відкритого листа, адресованого українським політикам і міністрам.
Його автори зі складу ініціативної групи IT-спільноти, куди входить кілька десятків відомих підприємців, топ-менеджерів і голів профільних асоціацій, хочуть скористатися «вікном можливостей» у момент оновлення влади й запропонувати низку ініціатив, щоб стимулювати розвиток IT у нашій країні.

 «IT-індустрія в Україні відчуває брак уваги і навіть певний опір [з боку держави], – каже керуючий партнер AVentures Capital і один з авторів ідеї створення програми розвитку інновацій Євген Сисоєв, пояснюючи пробуксовування необхідних реформ: – Бракувало політичної волі, всі думали тільки про те, як би зрубати побільше грошей».


Поштовхом для об'єднання зусиль учасників ринку та спільної розробки «шпаргалки» для уряду стала зустріч на початку березня з прем'єр-міністром Арсенієм Яценюком і міністром економічного розвитку й торгівлі Павлом Шереметою. Із неї стало зрозуміло, що наші політики не цілком усвідомлюють усієї важливості IT-галузі для України – п'ятої за обсягами експорту в країні. Незважаючи на кризові явища в економіці, за даними Світового банку, середньорічні темпи зростання за останні десять років становлять 25%. Учасники ринку схильні вважати, що за належної підтримки з боку держави ці показники можуть бути значно вищими.
На хвилі перезавантаження влади учасники робочої групи сповнені ентузіазму, але не відкидають негативного сценарію подій. «Я бачу, як Україна перебуває в пошуку нової концепції свого існування. Якщо моя допомога потрібна новому уряду, я готовий допомогти, чим зможу, – стверджує директор з розвитку бізнесу в Центральній Європі LR Group Ілля Кенігстейн. – Але якщо побачу, що за цим знову стоїть розпилювання і кумівство, піду того ж дня».
Forbes проаналізував пропозиції робочої групи і виділив шість головних напрямків, в яких треба провести реформи в короткостроковій і довгостроковій перспективах. Питання в тому, чи за деклараціями будуть реальні практичні кроки, чи ініціативи вкотре залишаться на папері.
Спроби змінити ситуацію на краще були й раніше: наприклад, згадаймо хоча б закони про пільги для IT чи проект закону про електронну комерцію. Але загалом «хура й досі там», нерозв’язаними залишається більшість фундаментальних проблем. Чого тільки коштує відсутність повноцінного 3G/4G-зв’язку, про який оператори говорять уже майже десять років.

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Інформаційні технології

Перелік професій в галузі ІТ